Hyundai Motorsport na čelu s Neuvilleom odnio pobjedu na Sardiniji

Na šestoj utrci sezone, popularnoj Rally Italy Sadrinia stazi, Hyundai Motorsport je ostvario drugu pobjedu sezone. Nakon 19 etapa i 323 odvožena kilometra, Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul su prvi prošli ciljem. U ovoj utrci je Neuville bio izrazito raspoložen, što možemo vidjeti po finalnom rezultatu koji govori da je dominantno osvojio utrku sa gotovo 25 sekundi prednosti u odnosu na najvećeg konkurenta Volkswagen.

Ovo je bila druga momčadska pobjeda u ovogodišnjem izdanju WRC-a, a ukupno treće slavlje za mladu Hyundai Motorsport WRC momčad. Ovim rezultatom se momčad učvrstila na drugom mjestu u ukupnom poretku.

Drugi Hyundai Motorsport par, Dani Sordo i Marc Marti, još jednom su pokazali kako imaju vrlo stabilnu sezonu te su četvrti put u nizu osvojili 4. mjesto i momčadi pridonijeli s 12 novih bodova.
Treći par, Kevin Abbring i Seb Marshall, osvojili su svoje prve ovogodišnje WRC bodove, koji će im sigurno pomoći da podignu samopouzdanje uoči nastavka sezone.
U dosadašnjem dijelu sezone, Hyundai Motorsport se plasirao na postolje u 5 od dosadašnjih 6 utrka, ostvarivši i dvije pobjede, čime je mlada momčad dokazala da vozi svoju najuspješniju WRC sezonu.